0452 212 03 49
  iletisim@askaradeniz.com
 Yeni Mah, 302. Sk, Enginyurt İş Merkezi Altınordu Ordu

Kurslar

A1 – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

A1 sınıfı ehliyeti 16 yaşının üzerindeki kişiler kullanabilir.Bu ehliyet sınıfındaki motor gücü olarak da 16 ve 125cc-11 kw/14 hp geçmeyen bütün motor sınıfını kapsamaktadır. Kursumuzda verilen özel dersler ve eğitimler ile ehliyet sahibi olmanız daha kolay.

A2 – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

A2 sınıfı ehliyeti 18 yaşının üzerindeki kişiler kullanabilir.Bu ehliyet sınıfındaki motor gücü olarak da 12kw/16hp ve 35 kw/47 hp arasındaki bütün motorsikletleri kapsamaktadır. Kursumuzda verilen özel dersler ve eğitimler ile ehliyet sahibi olmanız daha kolay.

A – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

M, A1, A2 sınıfı ehliyetleri kapsayan A sınıfı ehliyet, motor gücü 35 kw’yi geçen motorsikletleri kullanmak isteyen adayların tercih edeceği ehliyet sınıfıdır. A sınıfı sürücü belgesi almak isteyen kursiyerlerin 20 yaşını doldurması gereklidir. Ayrıca en az 2 yıl süre ile A2 sınıfı sürücü belgesi sahibi olması ve bunu ibraz etmesi zorunludur. Eğer kursiyerin yaşı 24 ve üzerinde ise A2 sınıfı sürücü belgesine bakılmaz.

B – ENGELLİ SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

Engelli kursiyerler sürücü belgesi almak isterlerse, 26/9/2006 tarihli ve 26301 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik esaslarına göre MTSKS’ye girebilecektir.

B – MANUEL SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

“B” sınıfı sürücü belgesi otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir.Bu kategoride yaş sınıfı 18 olarak belirtilmiştir.Kursumuzda alınan eğitimden sonra, yetenek sınavından başarılı bir şekilde ayrılmış olan kursiyerlerimiz bu ehliyete sahip olacaklardır.’B’ sınıfı ehliyet azami yükü ağırlığı 4.250 kilograma kadar araç kullanabilir.

B – OTOMATİK SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

Direksiyon sınavına girecek adaylarımız, “Manuel vitesli araç” kullanmak zorunda olduğundan başka bir alternatif bulunmuyordu.Milli Eğitim Bakanlığının Yeni düzenleme ile artık ehliyet alırken artık vites alternatifini seçebiliyoruz. Adaylarımız ehliyet kursunda “Otomatik vitesli araç” seçebiliyorlar.

C – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

‘C’ sınıfı ehliyeti kamyon veya romörk (çekici) araç kullanacakların alması gereken ehliyet çeşididir.Kursumuzdan başarılı bir şekilde ders almış ve girdiği sınavlarda da başarıyı yakalayan kursiyerlerimiz bu belgeyi almaya hak kazanır. Ancak ‘C’ sınıfı ehliyet sınıfına başvuru yapabilmenin iki koşulu vardır.

CE – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

CE sınıfı ehliyet Kamyon, Tır kullanacak olan sürücülerin alması gereken sürücü belgesi olarak nitelendirilir CE sınıfı ehliyetini almak isteyen kişiler öncelikle C sınıfı ehliyeti almış olması gerekmektedir.2016 ocak tarihi itibariyle yürürlüğe giren ve resmi gazetede yayımlanan ‘Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerine göre 22 yaşından gün olan kişiler C E Sınıfı tır ehliyetlerini alabilir.

D – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

Otobüs kullanabilmeniz için gerekli olan ehliyettir. Başvuru için en az B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Yaş sınırı 24 olan D sınıf ehliyeti aldığınızda M, B, B1, D1 ve F sınıfındaki araçları da kullanmanız mümkün hale geliyor.

D1 – SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

01 Ocak 2016 tarihinden önce B sınıfı ehliyete sahip sürücüler Minibüs de kullanabiliyorlardı fakat 2016 yılından sonra yapılan yönetmelik değişikliği ile minibüs kullanmak için D1 ehliyeti alınması gerekmektedir.

Mesaj Gönder
Whatsapp İletişim
Merhaba, As Karadeniz Sürücü Kursu | Ordu sitemize hoş geldiniz.